close
چت روم
بهداشت و سلامت

مجله تفریحی سرگرمی

بهداشت و سلامت
امروز چهارشنبه 21 آذر 1397
تبليغات تبليغات

آخرين ارسالي هاي انجمن

ناس (ماده گیاهی) و عوارض آن برای انسان

زندگی با توهمات عمیق

جوانانی که دورانی زیاد جوانی کردن حیف واسه خودمانکاربرد ناس


ناس، برگ خشک از نوع تنباکو که آن را نرم می‌کوبند و با اندکی آهک مخلوط کرده در جلو دهان میان لب و دندان می‌ریزند.و بعضی از ناسی ها هم ناس را با دستمال کاغذی میندازند. نسوار پس از ساخته شدن سبز رنگ می‌شود. ناس بیشتر در افغانستان کشت می‌شود و مردم مناطق ایران، بیشتر مناطق افغانستان و پاکستان و قسمت‌هایی از هند، ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان از نسوار استفاده می‌کنند. در سوئد و نروژ از آنجاکه استعمال دخانیات در اماکن عمومی منع قانونی دارد مصرف ناس به شدت افزایش یافته‌است.استفاده از نسوار را نسوار انداختنیا ناس انداختن نیز می‌گویند و مصرف‌کننده ناس را نیز "ناسی" یا ناس‌کش گویند . نسوار یاهمون ناس در جاییی که استفاده میشود (زیر زبان...)بشدت میسوزاند.

عوارض


دردفعات اول عوارض آن عبارت است ازاحساس سرگیجه و سردرد و تهوع وسایرعوارض استفاده مدید از ناس شامل از دست دادن تعامل رفتاری و حرکتی، ایجاد حرکات غیر طبیعی در چشم‌ها، تغییرات محسوس در فشار خون، افزایش ضربان قلب، دندان قروچه، لرزش، اختلال در خواب، وابستگی روحی و روانی، بیماری‌های لثه و سرطان لثه، سرطان حنجره و روده بزرگ، نارسایی‌های کلیوی است.


مصرف «ناس» موجب سرطان می‌شود


عضو انجمن متخصصان گوارش کشور گفت: مصرف ماده مخدر ناس سرطان‌‌های دستگاه گوارش فوقانی از جمله سرطان مری را به دنبال دارد.

اکرم پورشمس در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه مصرف ناس بیشتر در مناطق شمال شرقی کشور رایج است اظهار داشت: ترکیب ناس از خاکستر، کربنات سدیم و مقداری مواد اپیومی است که از برگ بوته خشخاش گرفته می‌شود. این ماده مخدر مثل آدامس جویدینی است اما باید در خاکستر حل شود روی زبان قرار می‌گیرد و مکیده می‌شود.

وی افزود: مصرف این ماده در  طولانی‌مدت سرطان‌های دستگاه گوارش فوقانی را از جمله مری را در پی دارد و اگر به صورت تنفسی مصرف شود اثرات مخربی مانند اثرات ریوی و قلبی و عروق علاوه بر سرطان مری و معده دارد.

این فوق تخصص گوارش با بیان اینکه این ماده اصلاً نباید مصرف شود تصریح کرد: مصرف کوتاه‌مدت آن عوارضی چون استفراغ و تهوع را در صورت حساس‌بودن فرد به دنبال دارد و افرادی که آن مصرف می‌کنند اثرات تخدیر آن را می‌خواهند اما عمده‌ترین اثر آن سرطان معده و مری است.

درد دل یه مصرف کننده

روزای سخت همینطوری سخت نمیشه

داری زجر میبری  تحمل کن رفیق منم مثل تو ام منم عینه تو بودم .

داری ترک میکنی منو هم تو دردت سهیم کن .همه ترکت کردن از پیشت رفتن؟؟

خیلی ها مثل تو اند منم مثل تو ام همه ترکم کردن رفتن منو تنها گذاشتن رفیق

این قرص لعنتی رو بذار کنار نترس خدا بزرگه اون خودش کمکت میکنه منم تنهات نمیذارم چون درد تنهایی رو کشیدم رفیق

دسته بندي: اخبار روز,بهداشت و سلامت,

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد